poniedziałek, 18 sierpnia 2014

MetaSport.pl – nowoczesne podejście do treningu personalnego (artykułsponsorowany)

MetaSport.pl – nowoczesne podejście do treningu personalnego


Od jakiegoś czasu aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia rosną na popularności. Osoby chcące uprawiać sport trenują obecnie nie tylko w klubach fitness, ale też w domu. Z jednej strony to bardzo dobrze, jednak, jeżeli ktoś ćwiczy na własną rękę, może popełnić wiele błędów, nie mówiąc już o kontuzjach. Wybieranie treningu według własnych przeczuć może także okazać się po prostu nieskuteczne. To samo tyczy się diety – niewłaściwie dobrana może być dla nas nieefektywna i niezdrowa.

W dobie Internetu jesteśmy świadkami wielu dyskusji na forach internetowych – czy dany trening jest skuteczny? Czy ta nowa dieta działa?
Pewnie niejedna osoba przekonała się o tym, że sugerując się wskazówkami osób nieposiadających specjalistycznej wiedzy, niewiele zdziała. Zamiast uzyskać swój cel, odnosi wrażenie, że „nic nie działa” i całkowicie traci motywację.
Problem występuje nie tylko podczas korzystania z porad internautów, ale także przy ćwiczeniu z filmami nagranymi przez trenerów fitness. Śledząc ruchy jedynie na ekranie, nie możemy być pewni, że wykonujemy je prawidłowo.

W szeroko rozumianym treningu najważniejsze jest to, że powinien on być dopasowany indywidualnie. Każda osoba ma nie tylko inny cel treningowy, ale przede wszystkim predyspozycje. Jest to bardzo ważny, lecz niestety często pomijany aspekt podczas doboru planu treningowego. To, co zdziałało świetne rezultaty u jednej osoby, niekoniecznie sprawdzi się u drugiej.Rozwiązaniem powyższych problemów jest rozpoczęcie współpracy z trenerem osobistym, który idealnie dopasuje do nas trening oraz dietę. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju usługi. W zależności od tego, czy osoba chce schudnąć, wyrzeźbić mięśnie, czy poprawić swoją kondycję, Personal Trainer jest po to, aby w tym pomóc.
Obecnie na rynku istnieje wiele ofert trenerów personalnych. Często ogłaszają się na popularnych portalach ogłoszeniowych lub forach internetowych.
Jednak nie było do tej pory jednego miejsca, przeznaczonego głównie do zestawienia ofert trenerów osobistych oraz ich profili.


Tym miejscem jest serwis MetaSport.pl, który wyróżnia się nowoczesnym podejściem do treningu personalnego.
Poprzez stworzenie wirtualnej wizytówki trenerzy w atrakcyjny sposób mogą przedstawić swój profil oraz usługi.  Dzięki temu szybciej i łatwiej dotrą do potencjalnych klientów. Ci natomiast uzyskają łatwy dostęp do bazy trenerów, ich ofert i opinii na temat przeprowadzanych przez nich treningów. Obojętnie, czy jest to osoba już trenująca, czy dopiero początkująca. każdy może wybrać dla siebie najlepszego trenera.

W celu weryfikacji najlepszego trenera, treningu oraz diety na portalu dostępny jest formularz dotyczący kondycji fizycznej oraz testy psychologiczne pozwalające określić stopień motywacji.

Po uzupełnieniu danych, specjalne narzędzia takie jak Wirtualny Trener i e-Dietetyk pomagają automatycznie ustalić zbilansowaną dietę oraz ćwiczenia zgodne z założonym przez użytkownika celem treningowym. Tym samym serwis jest dostosowany do każdego budżetu.

Wirtualny Trener intuicyjnie, na podstawie wprowadzonych przez użytkownika danych, dobiera indywidualnie dostosowany trening. Natomiast e-Dietetyk kontroluje wartość energetyczną spożywanych dania, dopasowane do realizowanej diety.


Wszystkie te funkcje są dostępne nie tylko przez stronę Internetową. Dla komfortu naszych użytkowników przenieśliśmy wszystkie powyższe funkcjonalności na poziom aplikacji mobilnej. Dodatkowo wzbogaciliśmy ją o opcję sprawdzania poprawności wykonywanych ćwiczeń. Dzięki temu nasi użytkownicy mogą współpracować ze swoim trenerem w każdym miejscu i czasie.

Jak to działa?
Pierwszy krok to rejestracja na platformie MetaSport.pl. Tam wybierzesz interesujące Cię konto – dla trenera lub trenującego.
Jeżeli wybrałeś konto Trenera, możesz uzupełnić swoją wizytówkę, określić specjalność i zareklamować swoje usługi. Następnie możesz uzupełniać portal o swoje porady, autorskie treningi i aktualności sportowe.
Jeżeli wybrałeś konto Trenującego uzupełnij informacje o sobie, które pozwolą Wirtualnemu Trenerowi i Dietetykowi dobrać spersonalizowany dla Ciebie plan treningowy i żywieniowy. W każdym momencie możesz także skorzystać z naszej Bazy Trenerów, aby nawiązać współpracę z Instruktorem z okolicy.

Jeżeli jesteś trenerem i poszukujesz nowych klientów lub jesteś osobą, która chce zacząć trenować to nie czekaj! Serwis MetaSport.pl to idealne miejsce dla Ciebie!DOTACJE NA INNOWACJE – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju RegionalnegoJest to artykuł sponsorowany, który zamieściłam na prośbę portalu MetaSport.pl. Zgodziłam się, gdyż mi osobiście ten projekt przypadł do gustu. Jeśli macie coś przeciwko takie coś nie pojawi się już nigdy więcej na tym blogu.

10 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, pierwszy raz słyszę o tej stronie :) przyjrzę się

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie spojrzę na stronkę, przynajmniej dowiedziałam się coś nowego.
  Ja nie mam nic przeciw takim postom, od razu napisałaś że to artykuł sponsorowany, chętnie dowiem się czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nam ten problem. wchodzisz w internet, szukasz treningu i jest w nim ze sto najlepszych, najfajniejszych, rewelacyjnych, takich które wyrzeźbią moje ciało w 2 tygodnie
  można się pogubić
  dziękuję za tą stronkę

  odpisałam Ci u mnie w komentarzu

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem ciekawa sprawa, nigdy nie słyszałam ;) Trener personalny na razie mi nie potrzebny, ale będę wiedzieć gdzie go szukać, jeżeli narodzi się potrzeba

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. No coś Ty?! A gdzie do mnie pisałaś?
  *Przejrzałam SPAM i nic nie mam od ciebie? Jedyną wiadomość jaką mam to wiadomość na temat grafiki, ale odpowiadałam 31.08

  OdpowiedzUsuń