czwartek, 21 lipca 2016

Motywacyjna Alicenotka

Czy jeśli od samego początku wiedzielibyście, że może Wam grodzić porażka, podjęlibyście wyzwanie? Czy jeśli wspinając się na najwyższy szczyt, wiedzielibyście, że możecie spać - wyruszylibyście?Na początku drogi nikt z nas nie wie, czy rusza w górę czy w dół. Wspinamy się, chcąc osiągnąć szczyt, który jest celem. Niezwykle rzadko zastanawiamy się nad samą drogą. Pniemy się do góry i nie zauważamy, kiedy droga robi się zbyt śliska i spadamy. 

Właśnie - spadamy. Jest wiele scenariuszy. Możemy spaść na samo dno i się już nie podnieść. Możemy być za słabi, czuć się słabi i chcieć się poddać. 

'Cause sometimes you just feel tired, you feel weak
And when you feel weak you feel like you want to just give up
But you gotta search within you, you gotta find that inner strength
And just pull that shit out of you and get that motivation to not give up

And not be a quitter, no matter how bad you want to just fall flat on your face and collapse"

Ale jest też inny scenariusz. Co jeśli lecicie głową w dół, ale nie spadacie? Łapią Was korzenie, które ściśle oplatają Wasze kostki i trzymają mocniej niż tytan? 

Nie spadanie. Świat wywraca się do góry nogami. Jest źle, ale nie spadacie. Znacie powiedzenie "Gdy świat daje Ci cytryny, zrób lemoniadę"? 
Nie ważne, jak z pozoru mocno zawalił Wam się świat. Nie ważne, jak chce Wam się walić głową w mur i łkać. Ważne, że są z Wami osoby, które nie pozwolą Wam spaść. 
I nie liczy się to, czy odejdą za rok czy dwa. Może pojawili się w waszym życiu na tydzień i wiecie, że więcej w życiu ich nie spotkacie. Ważne, by wyciągnąć z tego mądrość i żyć dalej.

4 komentarze:

 1. Dokładnie. Nigdy nie można się poddawać. Zawsze możemy spaść, ale nie warto z tego powodu nie próbować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy zrobisz krok do tyłu, to tylko po to by wziąć jeszcze większy rozbieg! :D Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo dobre motywacyjne sentencje jednak co innego mówić, a co innego robić... tu jak dla mnie pojawia się sporo problemów bo nie pptrafię działać, inaczej byłabym już dawno super fit

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może zacznij metodą małych kroczków ;) Każda zmiana przybliża do celu :)

   Usuń