wtorek, 23 sierpnia 2016

O tarczycy inaczej - "Możesz wyleczyć choroby autoimmunologiczne"

Hej Wam :)
Życie ze mną nie jest łatwe, ani nawet znośne. Niedoczynność tarczycy, pcos, przewlekłe zapalenie zatok, alergie ... To było niektóre z chorób, które gdzieś się przypałętały. Wiele osób twierdzi,że są to choroby nieuleczalne. Jestem ciut innego zdania. Sądzę,że nawet raka można pokonać. Moim najlepszym przykładem na to jest moja mentorka Ania. Jakiś czas temu dosałam do recenzji książkę "  Możesz wyleczyć choroby autoimmunologiczne" i właśnie dziś o niej. Zapraszam do lektury!


Po kliknięciu w okładkę zostaniesz przeniesiony na stronę księgarii


Oficjalny opis

Możesz wyleczyć choroby autoimmunologiczne. Samodzielna praktyka i leczeniePrawie 90 proc. społeczeństwa ma stany zapalne lub cierpi na schorzenia autoagresywne. Sposób na nie przedstawia doktor Amy Myers, która w książce „Możesz wyleczyć choroby autoimmunologiczne” publikuję metodę pomocną do ograniczenia skutków licznych chorób, np. astmy, alergii, nadwagi czy kłopotów z układem krążenia.Dr Amy Myers jest specjalistką w dziedzinie schorzeń autoagresywnych. Punktem wyjścia dla jej kariery była osobista walka z jednym z tych schorzeń. Z wyróżnieniem ukończyła Honors College na University of South Carolina. Po ukończeniu specjalizacji założyła ośrodek medycyny funkcjonalnej Austin UltraHealth, w którym obecnie pełni funkcję dyrektora medycznego.Metoda dr Myers opiera się na: wyeliminowaniu toksycznych pokarmów, substancji wywołujących stany zapalne i zaburzających pracę układu trawiennego; wprowadzeniu do diety związków sprzyjających regeneracji organizmu; identyfikacji toksyn w naszym otoczeniu i produktach codziennego użytku oraz wyleczeniu infekcji wynikających z odpowiedzi odpornościowej przy jednoczesnym obniżeniu poziomu stresu.

Kilka słów o autorce

Dr Amy Myers jest specjalistką w dziedzinie schorzeń autoagresywnych. Punktem wyjścia dla jej kariery była osobista walka z jednym z tych schorzeń. Z wyróżnieniem ukończyła Honors College na University of South Carolina. Po ukończeniu specjalizacji założyła ośrodek medycyny funkcjonalnej Austin UltraHealth, w którym obecnie pełni funkcję dyrektora medycznego.


Moja recenzja

Przeczytanie tej książki to był dla mnie koszmar. Niezbyt zachęcające, prawda? Niestety. Książkę chciałam pochłonąć w góra dwa dni, a tymczasem przez 2 dni przeczytałam 150 stron na których : przez pierwsze 50 stron autorka opisuje swoją historię, przez kolejne powtarza, jak wielkim problemem są nieszczelne jelita, a ostatnie 50 to wywód, który można zamknąć w prostym równaniu:
Gluten=największe zło tego świata
Spasowałam. Po tygodniu przebrnęłam przez kolejne 50 stron, które były dla mnie jednym wielkim chaosem. Dałam sobie czas na przemyślenie. Jednak w końcu trzeba było lekturę dokończyć i nadal mam mieszane uczucia. Jak wiecie nie cierpię podejścia "Tylko ja jestem w stanie Ci pomóc. TYLKO moje propozycje dadzą efekt", a tu niestety autorka od samego początku daje to mocno do zrozumienia. No dobra. Ale o czym w ogóle jest ta książka? 

Filary programu Myers to:
 • Wyleczenie jelit
 • Eliminacja z diety produktów powodujących stany zapalne: glutenu, nabiału, produktów zbożowych, roślin strączkowych
 • Detoksykacja
 • Wyleczenie infekcji i unikanie stresu

Cała książka bazuje na tym, że choroby autoimmunologiczne mają podłoże w mieszczelnych jelitach i to o nie powinniśmy zadbać. Autorka przedstawia także 30 dniowy program Myers.
Dieta opiera się głównie na mięsie, rybach i owocach morza, warzywach (poza psiankowatymi jak ziemniak, pomidor, papryka, bakłażan), owocach. Jest zbliżona do diety paleo, z tym że bardziej rygorystyczna, bo dodatkowo wyklucza jajka i orzechy. Nie spożywamy w tym czasie alkoholu oraz kofeiny czy teiny, pijemy jedynie ziołowe herbaty. Odstawiamy całkowicie cukier, nawet ten naturalny jak miód czy syrop z agawy. Codziennie pijemy bulion na jelita, gotowany na ekologicznym mięsie przez 24 godziny na małym ogniu. Żelatyna zawarta w bulionie chroni i leczy wyściółkę układu pokarmowego i wspomaga trawienie substancji odżywczych. 
Ksiązka została napisana językiem przystępnym i zrozumiałym dla każdego. 
Cieszę się, że lekarz wykształcony w nurcie medycyny współczesnej przekonuje do medycyny funkcjonalnej. Wierzy, że zachowanie zdrowia nie jest kwestią wyleczenia pojedynczych objawów czy nawet chorób, a ciała jako całości, przy założeniu, że poszczególne jego układy nieustannie na siebie oddziałują.

Podsumowując

Cieszę się,że znalazłam książkę, której autor podziela moje zdanie, iż choroby autoimmunologiczne są jednak uleczalne.Autorka opisuje przede wszystkim problem nieszczelnych jelit, a cały program przez nią zaproponowany podobny jest do diety paleo, lecz bardziej restrykcyjnej. Dużym minusem jest to,że w wielu miejscach autorka niepotrzebnie "rozciąga" informacje, co zakłóca odbiór, nie mniej jednak wiedza zawarta w książce jest bardzo wartościowa. Moim zdaniem, jest to pozycja, po którą warto sięgnąć, jeśli szukamy alternatywy dla medycyny konwencjonalnej.Informacje ogólne
autor : Amy Myers
data premiery :13.01.2016
ilość stron: 504
wydawnictwo : Vital
cena : 40,92 zł


Fragment książki

Książkę tę napisałam z myślą o osobach cierpiących na choroby autoagresywne; o setkach milionów pacjentów zmagających się ze stanami zapalnymi mogącymi prowadzić do rozwoju chorób autoimmunizacyjnych, takich jak artretyzm, astma i egzema, czy zaburzeń układu krążenia; ale kieruję ją też do tych, którzy każdego dnia doświadczają choroby najbliższych - rodziców, małżonka, rodzeństwa, przyjaciół lub dzieci. Ta książka może odmienić los osób zmagających się z postępami choroby, a wielu uchronić przed zachorowaniem. Sama jestem lekarką i nie lubię krytykować własnego środowiska, a zwłaszcza przyjętych przez nie metod działania, ale fakty mówią same za siebie: na polu chorób autoimmunizacyjnych medycyna konwencjonalna poniosła bolesną porażkę. Główną linią obrony w przypadku zdiagnozowania takiej choroby są leki, których stosowanie może, ale wcale nie musi, złagodzić objawy. Te same leki potrafią wywołać dotkliwe efekty uboczne, jednocześnie nasilając niepokój przed ewentualną infekcją. A gdy po kilku latach przestają działać, zastępujemy je jeszcze mocniejszymi medykamentami. Medycyna przyjęła za pewnik, że nie zdołamy uchronić się przed chorobami autoagresywnymi ani cofnąć ich objawów. W rezultacie pacjenci uzależniają się od lekarzy i przepisanych przez nich leków, a każdego dnia towarzyszy im ból i lęk przed tym, co przyniesie jutro.


Co sądzicie o tej książce? Skupicie się na zakup?
Alice5 komentarzy:

 1. Czy za szczepienia przeciwko pneumokokom trzeba płacić z własnej kieszeni, czy jest to refundowane z NFZ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem dla większości dzieci są odpłatne, natomiast dla grup wysokiego ryzyka(dzieci z chorobami przewlekłymi i wcześniaki) jest to refundowane, ale nie znam dokładnych wytycznych

   Usuń
 2. Chciałam kupić tę książkę, ale to co o niej napisałaś nie zachęciło mnie :p Zresztą z tego co mi wiadomo to te nieszczelne jelita to jakiś bullshit.

  OdpowiedzUsuń