wtorek, 1 listopada 2016

Premierowo - "Jedz brudniej"

Tak, wiem. Macie mnie już dość. Ale spokojnie - to nadal blog, o tematyce fit. Nie zmieni się w jedną wielką księgę recenzji :) Ale zanim Wam odpuszczę mam dla Was dwa ogłoszenia :
 • książki jeszcze kilkukrotnie pojawią się w tym miesiącu, ale w innej formie
 • dziś zapraszam Was na ostatnią na jakiś czas recenzję

Po kliknięciu w okładkę zostaniesz przeniesiony na stronę księgarni


Oficjalny opis
"Jedz brudniej" to szokujące zalecenie, szczególnie gdy pada z ust specjalisty medycznego. Okazuje się jednak, że dr Axe się nie przejęzyczył. Szczególnie jeśli dodamy: "Jedz brudniej, zadbaj o jelito".
Jeżeli nigdy nie słyszałeś o jelicie nieszczelnym, mogłeś poświęcić całe lata na tropienie poszczególnych objawów czy dolegliwości, szukając pomocy u alergologa, kardiologa, reumatologa, endokrynologa, neurologa, czy nawet psychologa. Czy wszystkie te objawy mają się brać z jednego źródła? Czy rozwiązanie może być aż tak proste? A skoro zapadalność na te choroby wzrasta tak szybko i drastycznie, w jaki sposób możemy się chronić?
 • trzeba świadomie zapewnić sobie wielokrotne "mikroekspozycje" na brud, zawierający bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, które mogą działać jak naturalne szczepionki
 • wzmocnić i rozkrzewić pożyteczne bakterie, które nasz organizm utracił w zmasowanym ataku produktów antybakteryjnych na środowisko
 • bardziej świadomie podążać za rytmami przyrody i korzystać z uzdrawiającej mocy, która otacza nas na co dzień
O ile skutki jelita nieszczelnego mogą być wyniszczające, o tyle rozwiązania problemu są proste, niedrogie i szeroko dostępne, absolutnie w zasięgu każdego, kto czyta te słowa.
Dr Axe daje przejrzysty program postępowania, pozwalający odbudować integralność błony jelitowej oraz odzyskać energię i zdrowie dzięki odpowiedniej diecie i stylowi życia – program, który sprawdził się w przypadku setek jego pacjentów.
Musimy jeść brudniej...

Kilka słów o autorze


Strona graficzna książki
Dużo, dużo tekstu. Książka to jedna z tych "kobył", które swoją objętością potrafią przerazić, jednak mimo to  książka, która została podzielona na 4 części jest bardzo przejrzysta i starannie wykonana oraz co mnie dziwni - mimo swoich rozmiarów bardzo łatwo się ją czyta.


Moja recenzja
Znacie to uczucie, kiedy ktoś pyta Was o opinie, a wy chcecie pozostać neutralni, bo nie macie konkretnego zdania? Tak właśnie mam jeśli chodzi o tą książkę. Nie zachwyciła mnie, ale też nie jest beznadziejna. Ona jest po prostu ok. Nie każdemu podpasuje tematyka : jelita. Nie jest to jakieś novum. Pamiętacie książkę Historia wewnętrzna ? Jej pierwsza część też skupiała się na jelitach. Ale skupmy się na tej pozycji. Cała historia zaczyna się od przytoczenia przez autora historii jego mamy, która choruje na raka. Bardzo ciężko przeżyła chemoterapię, więc gdy po 10 latach nastąpił nawrót - był to cios poniżej pasa. Przy okazji okazało się, że cierpi także na inne choroby, a wszystkiemu winne są ... JELITA. Ludzie coraz częściej traktują swoje ciało po macoszemu - liczy się tylko jego wygląd. Często nawet nie wiemy, że cierpimy na o wiele poważniejsze choroby, właśnie przez zaniedbanie siebie. Te wewnętrzne. I o tym właśnie jest da książka.

Mimo naukowego charakteru jest to książka napisana w sposób bardzo przystępny. Czyta się to w taki sposób, jakby rozmawiało się z przyjacielem. Nie każdy będzie tą książka zachwycony - nie oszukujmy się : nie każdego ta tematyka interesuje, jednak moim zdaniem mimo to większość osób powinna ją przeczytać. Choćby po to by dowiedzieć się, że taka niepozorna rzecz jak niedoczynność tarczycy ma ogromny związek z jelitami właśnie. A to dopiero szczyt góry lodowej chorób, które owe jelita wywołują.


W książce odnaleźć można 5 typów jelita nieszczelnego. Każdy typ został dokładnie opisany, dla każdego typu został podany przykładowy rozkład dnia oraz przykładowe przepisy odpowiednie dla wszystkich typów. Ostatnim punktem jest bardzo szeroka bibliografia. Duży, duży plus. Widać że autor nie wyssał wiedzy z palca, ale przekazał ją w sposób bardzo przystępny.
Ocenę tej książki pozostawiam Wam. 

Podsumowując


Jeśli cierpisz na poważna chorobę, lektura tej pozycji wyjdzie Ci tylko na zdrowie. Jest to mima wszystko publikacja naukowa, bardzo bogata w treść, która została ukazana w bardzo przyjemny, przystępny i czytelny sposób.

Informacje ogólne
autor : Josh Axe
data premiery : 26.10.2016
ilość stron: 424
wydawnictwo : Feeria
cena : 30,99Co sądzicie o tej książce? Skusicie się na zakup?
Alice


3 komentarze:

 1. Do Ewa :
  Przepraszam, ale przez przypadek usunęłam Twój komentarz. Tak, będzie odpowiednia.

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy mogłabym prosić o zdjęcie przypisów? Właśnie się waham czy kupić książkę a zależy mi na pozycji naukowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do kontaktu mailowego : annandalicebooks@gmail.com

   Usuń