piątek, 31 marca 2017

Rak? Nie, dziękuję! - "Wyłącz geny nowotworowe"

Mój dziadek zwykł mawiać,że każdy ma w sobie raka i tylko od nas zależy czy go uaktywnimy. Wiele osób śmiejąc się,że "na coś trzeba umrzeć", jako jedną z chorób wymienia raka. Więc jak to naprawdę jest?Oficjalny opis
Co drugi mężczyzna i niemal połowa kobiet musi się liczyć z tym, że zachoruje na raka. Nikt nie musi jednak czekać na diagnozę jak na wyrok. Najbardziej rewolucyjnym odkryciem medycznym w ostatnich latach jest to, że geny powodujące raka mogą być kontrolowane. Wyłącznie od naszego stylu życia zależy, czy chora komórka przekształci się w komórkę rakową.
Najnowszą metodą przeciwnowotworową o udokumentowanej skuteczności jest holistyczny programu opisany przez dr Ulricha Strunz'a, dzięki któremu możesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka o około 35%. Jego twórca od wielu lat prowadzi własną praktykę lekarską i pomaga zawodowym sportowcom, a swoją wiedzę przekazał w ponad 30 książkach.
Przedstawiony w tej publikacji program obejmuje ćwiczenia, odpowiednie odżywianie oraz odpowiednie nastawienie psychiczne. Przede wszystkim podkreśla on korzystne skutki ukierunkowanej diety i wyszczególnia produkty spożywcze, które wykazują aktywność przeciwnowotworową. Wystarczy, że do tradycyjnych potraw dodasz czosnek, kapustę, kurkumę czy pomidory. Lecznicze działanie wykazują również zielona herbata, cytryny, ryby i orzechy. Poznasz również zasady diety antyrakowej dr. Johannesa Coya. Uważa on, że bez cukru umiera każda komórka rakowa, a dobrze skomponowane oleje przywracają równowagę w organizmie. Autor do swojego programu włącza aktywność fizyczną, a także pozytywne myślenie i relaks jako nieodłączny element zdrowego życia. Dzięki niemu poznasz technikę odprężania w 12 sekund stosowaną przez kierowców Formuły 1.
Już dziś zabezpiecz się przed rakiem.

O Autorze


Moja recenzja

Ta książka to dla mnie zaskoczenie. Sam autor twierdzi,że nie pisze o niczym odkrywczym. Dla mnie jest to pierwsza książka o chorobach nowotworowych, I jest wielkim odkryciem.  Książka porusza wszystkie tematy - nawet te na pozór nie związane z rakiem. Autor w sposób szczegółowy wyjaśnia nie tylko, dlaczego rak stał się chorobą cywilizacyjną, ale co najważniejsze, wyjaśnia jak zminimalizować wystąpienie nowotworu. A wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy tylko chcieć!

Autor posługuje się bardzo przystępnym i czytelnym stylem popularno-naukowym, co powoduje,że książkę pochłania się w kilka chwil. Mimo, iż książka, oprócz okładki, jest czarno biała, została opatrzona wieloma ilustracjami, ukazującymi ważne informacje oraz pięknymi zdjęciami.


Czytelni otrzymuje podane na tacy najważniejsze informacje. Autor zadbał o każdy szczegół - od wyjaśnienia, jak powstaje rak, przez to, jak powinna wyglądać dieta, ćwiczenia, na suplementacji i relaksie kończąc.


Dlaczego warto zainteresować się tą publikacją?
Autor porusza kwestię dość kontrowersyjną, jaką jest dieta bez węglowodanowa. Powołując się na rzetelne naukowe badania (kolejny plus - szeroka bibliografia!), autor w sposób zrozumiały dla większości wyjaśnia, jaki związek ma rak z węglowodanami i przekonuje, dlaczego człowiek nie powinien spożywać węglowodanów.


Podsumowując

Ta książka to dla mnie spore odkrycie. Nie sądziłam,że o rzeczy tak okropnej, można pisać w tak przystępny sposób, a tym bardziej,że zapobieganie jest takie proste. Wniosek jest jeden : nie jesteśmy skazani na raka ;)
Wszystko leży w naszych rękach! Autor publikacji zadbał o wszystkie aspekty - d wyjaśnienia, jak powstaje rak, przez to, jak powinna wyglądać dieta, ćwiczenia, na suplementacji i relaksie kończąc.
Mimo,że może być to pozycja kontrowersyjna - dieta bez węglowodanowa, ja polecam są z całego serca!Informacje ogólne
autor : Strunz Ulrich
data premiery : 2017-02-25
ilość stron: 272
wydawnictwo : Vital
cena : 27,29 zł 


Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję :

Co sądzicie o tej książce? Skusicie się na zakup?
Alice


A na koniec, kilka zdjęć :

2 komentarze:

  1. Gdzie mogę zakupić ksiązkę?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podlinkowana jest strona księgarnii "Zdrowe podejście" :)

      Usuń