poniedziałek, 22 maja 2017

Pomyśl a będzie Ci dane


Na świecie istnieje według różnych szacunków istnieje od 4200 do 10 000 religii. Samych wyznań chrześcijańskich jest ok. 41. Do tego należy doliczyć ateistów czy Koścół Latającego Potwora Spaghetti. Każdy z nas w coś wierzy. Chociażby w to,że nic nie wierzy. 
Istnieją książki, które każdy powinien przeczytać. I dziś będzie o jednej z nich. Nawet jeśli jesteś osobą niewierzącą. A zwłaszcza jeśli jesteś i zależy Ci na rozwoju osobistym.Oficjalny opis
Emmet Fox zrobił dla pozytywnego myślenia to, co Albert Einstein dla fizyki, a Zbigniew Religa dla polskiej transplantologii. To on jest pionierem odkrywania siły każdej myśli pojawiającej się w ludzkim umyśle. Nic dziwnego, że jego prace po dziś dzień zbierają żniwo inspirując osoby takie jak Esther Hicks czy Louise Hay. Bez prac Foxa te bestsellerowe autorki nie odmieniłyby swojego życia, a co za tym idzie, nie poprawiłyby komfortu życia milionów ludzi na całym świecie. Teraz jego źródłowe prace pojawiły się w końcu w Polsce, a ich jakość potwierdza fakt, że „Kazanie na górze” i „Potęga pozytywnego myślenia” już zyskały status bestsellerów. 
Ta książka stanowi pierwszy, źródłowy podręcznik dotyczący siły konstruktywnego myślenia. Zaskakująco aktualny, dzięki odniesieniom do współczesności, klasyk ujawnia potencjał kryjący się w pozytywnym nastawieniu. Ukazuje on, jak każdy człowiek może samodzielnie dokonać transformacji swojego życia i sposobu, w jaki je odbiera. To tu po raz pierwszy napisano szokujące niegdyś przesłanie, że „myśli stają się rzeczami” i cała sztuka polega na ich twórczym wykorzystaniu.
Ty również możesz osiągnąć zdrowie, sukces, szczęście i wolność duchową. Z tej publikacji dowiesz się, jak uzyskać oczekiwane rezultaty poprzez modlitwę i siedmiodniową dietę mentalną. Spojrzysz na życie po śmierci i reinkarnację z całkowicie nowej perspektywy i nauczysz się odróżniać błogosławieństwa od przekleństw. Ponadto poznasz naukowy sposób modlenia się oraz wiele innych praktycznych technik poprawy codzienności.
Zaczerpnij ze źródła mocy.

Kilka słów o autorze
 Emmet Fox (30 lipca 1886 r. - 13 sierpnia 1951 r.) - był duchowym przywódcą Nowej Myśli z początku XX w. Znany ze swoich wielkich nabożeństw kościelnych , odbywających się w Nowym Jorku podczas Wielkiego Kryzysu. Autor "Kazań na górze" i "Potęgi pozytywnego myślenia".

Moja recenzja
 Po przeczytaniu opisu byłam przekonana,że to książka bardzo psychologiczna pokroju "Potęga podświadomości". Miałam obawy, czy książka nie okaże się zbyt ciężka bądź zbyt 'psychologiczna' - obawiałam się ciężkiego do czytania bełkotu. Jakie było moje zdziwienie, gdy zaczęłam czytać tą pozycję. Autor i owszem, wskazuje na wielkość potęgi  nas samych, jednak podkreśla także, jak ważna jest siła wyższa, czyli Bóg, bez którego nawet najmniejsza myśl człowieka nie osiągnie mocy.
Książka ta, może być pozycją sporną - radykali katolicy mogą uznać ją za herezję, gdyż autor odwołuje się to tez, które mogą być dla nich sprzeczne, jednak dla mnie stanowią największy plus tej książki. Ta pozycja to nie tylko analiza Pisma czy refleksja nad jego sensem,to także podróż w głąb siebie. To odkrywanie tego, co nam powszechne, na nowo.
Książka, mimo,że porusza 'ciężką' tematykę, jest napisana w sposób bardzo przystępny i bardzo szybko się ją czyta.
Mimo,że przeczytałam ją od deski do deski, a często wracałam do fragmentów, jest mi strasznie trudno napisać o niej coś sensownego. No bo ile można pisać ochów i achów jaka to ona jest cudowna? Niech najlepszą recenzją tej pozycji będzie ta krótka opowieść:
Pewna młoda dziewczyna postanowiła pojechać na pielgrzymkę. Cała organizacja tej oto wyprawy spadła na nią, jednak ona dopięła wszystko na ostatni guzik. W przed dniu podróży otrzymała książkę "Pomyśl a będzie Ci dane". Wiedząc,że podróż zajmie więcej niż 5 godzin, postanowiła zabrać ją ze sobą. Gdy tylko autobus ruszył, zatopiła się w lekturze. Jakie było jej zdziwienie, gdy tuż po skończeniu książki okazało się, że jest u celu. Poczuła,że tak właśnie miało być - jechała pełna wątpliwości, a wróciła wierząc ... A przynajmniej się starając ;)

Informacje ogólne
autor :  Emmet Fox 
data premiery : 2017
ilość stron: 292
wydawnictwo : Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
cena : 30.39zł Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję


Co sądzicie o tej książce? Skusicie się na zakup?
Alice


1 komentarz:

  1. Bardzo mnie ta książka zaciekawiła. Być może sobie ją nawet sprawię.

    OdpowiedzUsuń