niedziela, 21 maja 2017

Roślinne terapie antynowotworowe w praktyce terapeutycznej


Było już o tym, jak zapobiegać pojawieniu się raka. Było już wiele artykułów i komentarzy, jaki to ten rak tfe i fu. No to dziś, będzie o tym, jak naturalnie pogonić go z organizmu :)


Oficjalny opis
Rośliny lecznicze towarzyszą człowiekowi od tysiącleci, a fitoterapia stanowi fundamentalną dziedzinę medycyny, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Czy przyjmując np. aspirynę jesteś świadomy, że jest ona pochodną kwasu występującego w korze wierzby? Niemal połowa światowej produkcji leków zawiera w swoim składzie bioaktywne substancje uzyskane z ziół lub w oparciu o nie zsyntetyzowane. Nic dziwnego, że fitoterapia obecnie przeżywa renesans Autorka opisuje 47 roślin, ich występowanie, historię, skład chemiczny, właściwości terapeutyczne, mechanizm działania oraz stosowanie przy różnych schorzeniach, ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych. Zwraca też uwagę na przeciwwskazania w ich stosowaniu. Dla każdej z nich podaje procedury przygotowania różnych preparatów, naparów, tynktur, nalewek oraz zalecane dawki. Opisy zostały wzbogacone ilustracjami. Dla osób najbardziej zainteresowanych problematyką fitoterapii, Autorka zamieściła listę publikacji naukowych poświęconych każdej opisywanej roślinie. Dodatkowo w książce znajdziesz charakterystykę 19 substancji roślinnych wykazujących aktywność antynowotworową. Poznasz również szczegółowy opis terapii na białaczkę szpikową, supresję szpiku kostnego po chemioterapii oraz raka prostaty z przerzutami do kości. Opisywane preparaty można łączyć z innymi formami terapeutycznymi np. z chemioterapią, radioterapią, hipertermią czy terapią fotodynamiczną. Autorka podaje także ich działanie na inne dolegliwości jak cukrzyca, zaparcia czy choroby pasożytnicze. Rośliny przywracające zdrowie.

.
Kilka słów o autorce


Moja recenzja
Moja recenzja mogłaby się zakończyć na samym wklejeniu opisu z dopiskiem "Zachęcam do kupienia". Naprawdę - w pełni by wystarczyło. Każdy z Was pamięta chyba, tą wizytę u dziadków. Nagły katar, znamię czy po prostu drobny problem. Babcia zamiast biec do lekarza czy do apteki, szła po prostu do ogrodu. I tu zaczynała się magia. Katar znikał, oparzenie momentalnie ustępowało, rana goiła się szybciej niż zazwyczaj ... W obecnych czasach wiele osób zapomniało o medycynie naturalnej. Wolimy biec do lekarza po receptę. Demonizujemy naturę, bo 'to niebezpieczne/złe/niepewne'. Zapominamy jednak, że to było, jest i będzie, a w dodatku skuteczne. Wiele osób pyta, czemu nie wynaleziono jeszcze lekarstwa na raka. Cóż ... Wynaleziono, choć to złe słowo. To lekarstwo istnieje. W naturze. Jeśli pytasz o takie chemiczne, z laboratorium - nie wynajdą. Z prostego powodu - przemysł farmaceutyczny musi na czymś zarabiać.

Wracając jednak do sedna.
Książka ta to kompendium wiedzy na temat ziół. Każde z 47 opisanych w książce zostało nie tylko szczegółowo omówione, ale także przedstawione wizualnie, a także pod względem użytkowości. Czytając, często łapałam się na myśli,że tak niepozorna rzecz, może tak wiele zdziałać w naszym życiu. Dzięki tej książce wiem,że fitoterapia jest nie tylko skuteczna, ale także powinna stanowić uzupełnienie każdej terapii. 

Podsumowując
Jeśli interesujesz się ziołami, jesteś po prostu ciekawy, bądź ktoś z Twoich bliskich choruje na raka, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Nie znajdziesz tu zbędnego pitolenia - autorka skondensowała całą wiedzę, do kilku stron. Stron, po lekturze których, zmieni się nie tylko Twoje nastawienie do naturalnych metod leczenia, ale także wiele z tych roślin zagości na stałe w Twoim ogrodzie.

Informacje ogólne
autor: Wincek Lidia
data premiery : 2017
ilość stron: 276
wydawnictwo : Vital
cena : 22,79 zł


Za możliwość zapoznania się z książką, dziękuję


Co sądzicie o tej książce? Skusicie się na zakup?
Alice


1 komentarz:

  1. Ciekawa książka. Warto przeczytać, bo przecież lepiej zapobiegać, niż leczyć i to tyczy się wszystkich chorób.

    OdpowiedzUsuń