niedziela, 4 czerwca 2017

O ... plecach - inaczej (Mocne plecy)

Każdy z nas, choć raz w życiu sięgnął po komiks.
Każdy z nas, choć raz chciał cofnąć się w czasie do młodości.
I w końcu każdy z nas choć raz na własnej skórze poczuł, co to znaczy utracić zdrowie.
A co do tego tytułowe plecy?Wiele! I to nie zawsze dosłownie ;)Oficjalny opis

Czy cierpisz z powodu bólu pleców? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dwie dobre wiadomości. Pierwsza z nich: nie jesteś jedyna! Druga: oto książka właśnie dla ciebie! Dzięki niej dowiesz się, jak zadbać o plecy, stosując proste ćwiczenia i odpowiednio się ruszając. Istnieje wiele sposobów na to, jak się schylać, jak wstawać, jaką postawę przyjąć przed komputerem, jak uprawiać sport czy podnosić ciężkie przedmioty (i dzieci), by nie nabawić się uciążliwych kłopotów z kręgosłupem. Gdy już poznasz i wprowadzisz w życie dobre, a drobne nawyki, będziesz ćwiczyć, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Twoje plecy ci za to podziękują!

Kilka słów o autorach


Strona graficzna książki
Mogłabym opisać jednym słowem:
F-E-N-O-M-E-N-A-L-N-A
Emmanuelle Teyras wykonała ogrom dobrej roboty, Książka zrobiona została trochę w formie komiksu. Zilustrowano ją wieloma obrazkami ukazującymi zarówno autorów, jak i np ćwiczenia, Dzięki znakomitej kresce, książka jest bardzo przyjemna w odbiorze i czyta się ją w try migi. 

Moja recenzja

Już sam pomysł na książkę zasługuje na oklaski na stojąco. Jest to idealne połączenie praktycznych informacji z dozą humoru. I nawet nie przeszkadza fakt,że to francuski humor. Jest to mała objętościowo książka, którą się nie czyta - ją się po prostu pochłania. Autorzy w sposób doskonały połączyli swoje umiejętności i wiedzę, tworząc coś naprawdę wyjątkowego. Pan Srour przekazał swoją wiedzę w bardzo przystępny i praktyczny sposób, przez co każdy z Nas ma szansę wprowadzić w życie takie zmiany, by nasze ciało od razu poczuło różnicę. Niektóre opisane tu sposoby wydają się zabawne i infantylne, ale nic bardziej mylnego - wystarczy spróbować pierwszy lepszy z ogroma opisanych tu, by poczuć różnicę. 

Autorzy skupili się na wszystkich 'miejscach' i aspektach - począwszy od pracy przez relaks, dzieci i sport aż do alkowy. I tu dochodzimy do bardzo ważnej kwestii - z powodu 'problemu' jaki porusza książka, a także niektórych rozdziałów, jest to książka przeznaczona do dojrzałych czytelników. Nie zrozumcie mnie źle, ale sami przyznacie,że młodych czytelników raczej nie dotyczy ból pleców czy problemy z dokumentami, prawda? ;)

Podsumowując

Powtórzę się, ale ja jestem oczarowana tą pozycją. Jest to wyjątkowa książka, łącząca w sobie solidną dawkę wiedzy z znakomitym humorem i doskonałym kunsztem rysunku. Zabawna, ale za razem ucząca książka dla dorosłych, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego!!!


Informacje ogólne
autor : Srour Frederic, Teyras Emmanuelle
data premiery : 27.04.2017
ilość stron: 128
wydawnictwo : Feeria
cena : 24,90 zł
Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję wydawnictwu

Co sądzicie o tej książce? Skusicie się na zakup?
Alice
4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa pozycja, zwłaszcza, że z plecami sama mam problem. Powinnam się zaopatrzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujący temat, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę godzin dziennie spędzoną przy biurku przez gro osób;)

  OdpowiedzUsuń
 3. No niestety plecy najbardziej cierpią od siedzenia przy komputerze. Mnie w sytuacjach bólu ratuje mata z kolcami, 15 min dziennie i jesteś jak nowa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś czuję, że powinnam ją przewertować i stosować, przy tym jak nie mogę wysiedzieć w pracy.

  OdpowiedzUsuń