piątek, 11 sierpnia 2017

Słów kilka o ... Internetowych narzędziach przydatnych w blogowaniu.

Każdy bloger ma taki internetowe narzędzia, bez których nie może się obejść. Nie zawsze da się je wyłapać na pierwszy rzut oka. Często nawet nie wiemy,ze dany twórca korzysta z narzędzia  A.
Zapraszam Was dziś na post prezentujący internetowe narzędzia, które wykorzystuje w blogowaniu.
Jest to najprostsze i niezbędne narzędzie do monitorowania stron. Wystarczy się zalogować, by wiedzieć ile osób odwiedziło naszą stronę, w jakim wieku, ile czasu spędzili na stronie, dzięki jakiemu hasłu trafili na stronę, ale także ilu unikatowych użytkowników odwiedziło nasz blog.
"Usługa Google Analytics nie tylko umożliwia pomiar wielkości sprzedaży i liczby konwersji, ale również zapewnia bieżący wgląd w to, jak użytkownicy korzystają z Twojej witryny, jak do niej dotarli i co możesz zrobić, by chętnie do niej wracali."  

2. Darmowe zdjęcia

To już nie czasy, gdy trzeba było stać godzinami z lustrzanką, by zrobić dobre ujęcia nadające się na bloga. Obecnie całą 'brudną' robotę odwalają za nas inni. Jedyne co musimy my, to wejść na stronę banku zdjęć i wyszukać to, które idealnie wpasowuje się w nasze oczekiwania.
Na rynku można znaleźć coraz więcej tego rodzaju instytucji, ale ja korzystam tylko z 2 sprawdzonych - pixabay.com oraz pexels.com.

3. Google Drive

Od kiedy dostałam na święta przenośny dysk, uświadomiłam sobie jak ważny jest taki dysk w blogowaniu. Niestety nie zawsze możemy wejść na ten 'stacjonarny', a trzeba sprawdzić jakiś plik czy szybko ściągnąć zdjęcie. Mnie w pełni ratuje darmowy Google Drive. Dzięki apce na komórkę, mogę z każdego zakątka świata i w każdej chwili dotrzeć do plików, które leżakują sobie na dysku stacjonarnym, nie musząc korzystać z komputera.  

4. Kalendarz

Jestem tym typem człowieka, który ma zawsze miliard kalendarzy, notesów, zeszytów, a i tak z połowy nie korzysta, bo mu szkoda. Nie zawsze chce mi się zwlekać tyłka z łóżka, tylko po to, by sprawdzić coś w kalendarzu. Czasem muszę sprawdzić coś na już np. gdy planuję posty, więc idealnie do tego sprawdza się kalendarz internetowy. Fajną opcją jest też możliwość wydrukowania poszczególnych miesięcy - mamy wtedy od razu także 'materialny' plener.

5. Grafika i zdjęcia

Każdy z nas lubi personalizowanie treści, prawda? Ładna grafika cieszy oko i zachęca czytelnika do przeczytania proponowanego przez nas materiału. Nie każdego jednak stać na pełnoetatowego grafika. Z pomocą przychodzą na szczęście internetowe narzędzia.

To edytor online, który daje dużo możliwości obróbki zdjęć i jest przejrzysty i całkiem intuicyjny. Oprócz standardowej obróbki zdjęć, PicMonkey oferuje także filtry kolorystyczne, masę ramek, fajne fonty, które z łatwością nałożysz na fotkę i inne graficzne bajery. To właśnie w nim tworzyłam m.in. logo mojego bloga czy grafikę na fb. Niestety od jakiegoś czasu jest płatny :'/

Prezentacja, grafika, kolaż czy fajne elementy graficzne, które możesz wkleić na swoje fotki… wszystko to znajdziesz w jednym, zupełnie darmowym programie, który działa na zasadzie drag&drop. 

6. URL shortener

Nastaje taki czas w blogowym życiu,że wklejanie całego linku, nie dość,że zaczyna Cię denerwować wizualnie, to w dodatku tak jakoś ... wydaje się passe. Całe szczęście powstały aplikacje takie jak Google URL Shortener czy bitly.com, które w ułamku sekundy zamieniają bbaarrddzzoo długi link, na krótki i przyjemny dla oka jak np http://bit.ly/2uNO0tp czy https://goo.gl/fThUQm.

A jakich narzędzi Wy używacie do blogowania?
Love,
Alice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz