niedziela, 17 grudnia 2017

Bigger, Leaner, Stronger!!!!

Ta książka jest inna. Jeśli chcesz cokolwiek zmienić w swoim wyglądzie - jest właśnie dla ciebie. Jeśli jednak nie lubisz bezpośredniości, otwartości i szczerości - zrezygnuj z dalszego czytania. Chociaż pewnie będziesz żałować.
Oficjalny opis
Jeśli chcesz być umięśniony, szczupły i silny w możliwie jak najkrótszym czasie, nie mając predyspozycji genetycznych, bez steroidów, suplementów i chorej liczby godzin na siłowni… koniecznie przeczytaj tę książkę.

Osiągnięcie dobrej formy i świetnej sylwetki nie jest nawet w połowie tak skomplikowane, jak próbują ci wmówić specjaliści od zarabiania na fitnessie!

  • Nie musisz wydawać tysięcy złotych na bezwartościowe suplementy.
  • Nie musisz stale zmieniać swoich planów treningowych.
  • Nie musisz przesiadywać codziennie na siłowni.
  • Nie musisz godzinami dręczyć się ćwiczeniami kardio, by wyhodować sześciopak.
  • Nie musisz katować się superzdrowym jedzeniem i całkiem zrezygnować ze śmieciowego żarcia.
Właśnie z powodu takich szkodliwych mitów wielu facetów sądzi, że są skazani na masę, a nie na rzeźbę. Dzięki tej książce dowiesz się, że dieta i trening tak naprawdę są proste… i nie zabierają dużo czasu. Szybko zobaczysz efekty, a po 12 tygodniach będziesz musiał odpowiadać na pytania kumpli, jak to się stało! A przy tym zapomnisz o bólu i ociężałości i będziesz się cieszył dobrym zdrowiem, wysokim poziomem energii i doskonałym humorem!

Kilka słów o autorzeMoja recenzja

Zmotywowany zaczynasz otwierać książkę. Niby tylko kilka stron, a już albo zbierasz szczenę z podłogi, albo prychasz i się irytujesz. Jeśli to 2 - dalej nie czytaj. 
Od pierwszych stron atakuje nas galeria przemian z facetami bez koszulek. Wchodzisz w to?
Pierwsze ale autor stawia już na początku : jest on wyznawcą starej szkoły, więc nie znajdziesz tu udziwnień typu aero joga i te sprawy, ale jeśli masz żelastwo : sztangę, hantle i prowizoryczną choćby ławkę, ten program jest dla ciebie. 
"Prawdziwa naukowa wiedza o tym, jak wypracować znakomitą formę fizyczną, okazała się bardzo prosta - o  wiele prostsza niż chcą nam wmówić branże fitnessu, suplementów i zdrowotna. Ta prawda była jak policzek wymierzony wszystkim tym bzdetom, jakie słyszymy w telewizji, czytamy w czasopismach i widujemy w siłowni."
Podejście autora wydaje mi się racjonalne, tym bardziej, że podpiera je solidnymi argumentami, niejednokrotnie sięgając po wyniki różnych badań prowadzonych przez zespoły naukowe z całego świata - nie tylko tych potwierdzających jego tezy, ale także tymi, które wszystkimi pozostałymi, które poddaje w wątpliwość. 
Książka liczy grubo ponad 400 stron, z czego 40 poświęconych jest na przypisy bibliograficzne. Oprócz początkowej 'galerii' w książce tej trudno doszukać się grafiki. Autor stawia przede wszystkim na merytoryczna wiedzę.Według autora, nic tak nie buduje mięśni, jak dźwiganie dużych ciężarów. Zaś logika treningu jest prosta:
" Chodzisz do siłowni po to, żeby stać się większy i silniejszy, co stawia przed tobą cztery proste wymagania: wykonuj odpowiednie ćwiczenia, z czasem podnoś coraz większe ciężary, zachowuj prawidłową dietę i zapewniaj sobie dość odpoczynku."
Te 400 stron to wiedza nie tylko na temat treningu. To przede wszystkim kondensacja wiedzy na temat ciała, diety i treningów. Porusza zarówno kwestie techniczne samego treningu, jak i motywacji, diety, fizjologii czy suplementacji.

dieta

"W przeciwieństwie do (obecnie) rozpowszechnionego poglądu nie jest ważne, ile jesz węglowodanów ani jak wysoko skacze poziom insuliny w ciągu dnia. Bilans energetyczny to pierwsze prawo termodynamiki w praktyce: zapasy tłuszczu nie powiększą się bez nadwyżki energetycznej ani nie uszczuplą bez restrykcji kalorycznych. To dlatego badania wykazują, że jeśli dostarcza się mniej energii, niż spala, ludzie gubią tłuszcz w równym stopniu na diecie wysokowęglowodanowej jak na niskowęglowodanowej."

Już za tego rodzaju opinie powinieneś zainteresować się tą książką, bo może będziesz mógł zamienić ciasto owsiane na pszeniczne...

Matthews nie deprecjonuje zbilansowanego jadłospisu i podkreśla fatalny wpływ niektórych węglowodanów na zdrowie. Rozprawia się również z mitem, że nie trzeba liczyć kalorii. Otóż według niego jest to - obok treningu na wyżej opisanych zasadach - klucz do sukcesu.

I ostatnia 'truskawka na torcie' - każdy rozdział został przez autora krótko podsumowany, w jeszcze mniejsze pigułki wiedzy. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą przypomnieć sobie, najważniejsze konkrety z danego rozdziału oraz dla leniuchów, którzy nie chcą czytać całości ... chociaż pewnie będą żałować ;)


Podsumowując
Najbardziej kompletne źródło informacji na temat optymalnego treningu z jakim miałam do czynienia. Doskonała alternatywa dla wiedzy z niskiej jakości źródeł.
Uważam, że to pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która chciałaby zmienić swój wygląd. Same konkretne informacje spisane w przystępny sposób zarówno dla laika jak i bardziej doświadczonych osób, a na pewno dla wszystkich tych, którzy nie widzą żadnych efektów pomimo katowania się godzinami na siłowni. 
Autor oprócz szczegółowego opisu zagadnień z zakresu treningu, ćwiczeń i diety, przedstawił konkretny plan na okres jednego roku, który można sobie pobrać za darmo (wersja dla mężczyzn jak również dla kobiet) i konsekwentnie stosować. 
Myślę, że w związku z tym, iż za niedługo znowu pojawi się okres określania postanowień noworocznych to warto "poprosić Mikołaja" o taki prezent pod choinkę, by pewnie wesprzeć się w ich realizacji i doczekać się efektów, które potem będzie można prezentować latem :D 


Informacje ogólne
autor : : Matthews Michael
data premiery : 2017-10-26
ilość stron: 448
wydawnictwo : Wydawnictwo Aha
cena :  44,96 zł

Za możliwość przeczytania książki dziękuję 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz